Close
Type at least 1 character to search
Back to top

TAŞ KONAK “Bunlar Eski Mesele” (en)

Başarı Hikayesi

Antalya’nın Manavgat ilçesinin uç bir köşesinde kurulan Taş Konak Restaurant için oluşturduğumuz stratejide  Google , tripadvisor reklamları ,konsept değişikliği ve konsepte uygun sosyal medya paylaşımları vardı. Nostalji yaşama özlem duyan, tekrar yaşamak isteyen, merak edenlerin müdavimi olacağı bir yer inşa ettik ve müdavim müşteri sayısında %200’lük büyüme sağladık.

Hikayesi

Manavgat’ta 2013 yılında yaşamına başlayan Taş Konak ; müşterilerine kendi tarzında hizmet vermek istedi. İlerleyen zamanlarda Manavgat’ın en bilinen restaurantı hedefiyle çıktığı yolda bizlerle tanıştı.

Hedefi

Günlük insan akışının oldukça az olduğu bir bölgede kurulan Taş Konak; Manavagat’ın en iyi ve en çok bilinen restaurantı olmak istiyordu. Hedefi, bu doğrultuda ulaşabileceği maksimum insana ulaşmak ve kendini en iyi şekilde göstermekti.

Çözümü

İşe geçmişe özlem duyan , yeniden yaşamak isteyen ve tatmak isteyen insanların duygularına dokunan “Bunlar Eski Mesele” adı altında bir strateji planı yaparak başladık. Stratejimize uygun kurumsal kimliği oluşturup ve bu kimliğe uygun bir konsept yarattık. Konseptimiz Taş Konak’ın yapısına ve manzarasına uyacağını düşündüğümüz nostalji oldu. Hazırladığımız bu nostalji konseptiyle  beraber insanların duygularını ve geçmiş hasretini canlandıran nostalji temalı sosyal medya paylaşımları yaptık. Paylaşımlarımız ve restaurantımız için hikaye serileri yaratarak ; şairlere şiirlere ve duygulara ağırlık verdik.

Kurumumuza nostalji temalı dekorlar yerleştirip, masalara ve mekan içindeki köşelere şairler ve o şairlerin aşklarının ismini verdik. Menüyü tekrar gözden geçirerek yemek isimlerini konseptimize uygun hale getirdik. Ağır ve rahatsız edici müzikten dinlendirici ve geçmişi hatırlatan müziklerimizi kullandık ve hafızalarda yer etmiş sanatçılarımızın fotoğraflarını kurumumuz için kullandık.

Başarı

Taş Konak için uyguladığımız stratejik planlama; gösterilen süreklilik, seçilen doğru hedef kitle ve buna uygun reklamlarla bir yılın sonunda yıllık ciroda %40 büyüme, müdavim müşteri sayısında %200 büyüme sağladı .

Taş Konak bir yılın sonunda Manavgat’ta en çok bilinen ve tercih edilen ünlü bir restaurant haline geldi. Potansiyel müşteri sayısında %100’ün üzerinde bir genişlemeyle macerasına devam ediyor.

Kullanılan Ürünler

  • Google Tripadvisor
  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube
Date