Close
Type at least 1 character to search
Back to top

SEAT “Yolun Ritmi” (en)

Dünyanın önde gelen otomotiv markası Seat hoparlölerini değiştirdi ve bunu tüm dünyaya duyurmak istedi. Bize de Seat markasının Türkiye Akdeniz Bölgesi’ne yeni araçların ve yolun ritmine ayak uyduran hoparlörlerinin tanıtımı ve bilinirliği için başvuruldu.

Seslerle ilgili tanıtımların çoğu video içerikler ile çok kolay elde edilebilir ama biz bunu istemedik. İnsanların görüp geçtikten sonra tekrar dönmelerini sağlayacak bir yaratım sürecine girdik. Bu süreçte aklımıza trafik ışıkları, trafik , arabalar ile ilgili fazlasıyla fikir geldi ama bir tanesi vardı ki ; görsel olmasına rağmen işitsel duyguları harekete geçiren ve ritim tutturan.

Bu fikir bütün ekibin çok hoşuna gitti ama bu yeterli olmayacaktı. Seat’ın Akdeniz Bölgesi için detaylı bir hedef kitleye ihtiyacı vardı. Bu hedef kitlenin oluşması kolay gibi gelebilir çünkü günümüzde arabayla ilgilenmeyen neredeyse kimse yok ama biz bununla yetinmedik ve anahtar hedef kitle için görselimizden daha fazla vakit harcadık.

Mükemmelin biraz üstünde strateji planımız ve anahtar hedef kitlemizle Seat’ın yeni araçlarının ve yenilenen hoparlörlerinin bilinirliğinden %98 artış sağladık, satışta %59 kar sağlarken marka bilinirliğinde %70lik bir artışla Seat ile beraber dünya nüfusunun ve markalarının dikkatini çektik.

Date